Blog

12 تیر, 1399

جذب حداکثری بازماندگان از تحصیل و ارتقا نرخ پوشش تحصیلی

نشست مشترک سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری و خیریه کشور به‌ منظور هماهنگی در اجرای طرح «آبا» برگزار شد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی بابیان ضرورت و اهداف طرح آبا، مهم‌ترین هدف برگزاری این نشست را همگرایی و هم‌افزایی بین این سازمان و مؤسسات نیکوکاری و خیریه در اجرای این طرح دانست و بیان کرد: داشتن هدف مشترک و گردآوری توانایی‌ها و ظرفیت‌های مختلف در کنار هم، به اجرای هر چه مطلوب‌تر این طرح منتهی خواهد شد.

وی بیان کرد: هدف‌گذاری طرح آبا، جذب حداکثری بازماندگان از تحصیل و ارتقا نرخ پوشش تحصیلی افراد لازم التعلیم است که با اهتمام ویژه خیرین استفاده از ظرفیت‌های مؤسسات بومی و محلی از طریق مدارس آموزش از راه دور مجری و تجهیزات آموزش‌های الکترونیکی محقق خواهد شد.

زینی وند آمادگی این سازمان را در انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با شبکه ملی و همچنین مؤسسات نیکوکاری اعلام کرد و گفت: در ماه گذشته اولین تفاهم‌نامه با موسسه دارالاکرام منعقد گردیده است.

در ادامه این نشست؛ فیروزه صابر مدیرعامل شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری و خیریه کشور گفت: این شبکه با بیش از ۱۵۰ عضو رسمی، مجموعه‌ای متنوع از سازمان‌های مردم‌نهاد و مؤسسات نیکوکاری مستقل و فعال در حوزه‌های مختلف است و برای توانمندسازی و توسعه ظرفیت اعضاء فعالیت می‌کند.

وی گفت: مؤسساتی که مأموریتشان به‌نوعی حمایت از تحصیل دانش آموزان است در این نشست حضور دارند و از آنان درخواست کرد تا ضمن اعلام نظر در خصوص طرح، ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و نحوه مشارکت موسسه خود را در اجرای طرح آبا بیان نمایند.

در ابتدای نشست گودرز شاهمرادی مدیر آموزش الکترونیکی و از راه دور به بخش اجرایی طرح آشتی با آموزش (آبا) را تبیین نمود و در ادامه نمایندگان مؤسسات خیریه ضمن بیان نظرات خود در خصوص طرح آبا به ظرفیت‌های مؤسسات خود و نحوه مشارکت در این طرح پرداختند.

دسته بندی نشده
درباره مدیریت سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 13 − شش =