Blog

3 اسفند, 1400

حضور واکسن برکت در لیست ارزیابی سازمان جهانی بهداشت

براساس جدول منتشرشده در سایت رسمی سازمان جهانی بهداشت، واکسن کوو ایران برکت جلسه رسمی اخذ تاییدیه را پشت‌سر گذاشته و به عنوان اولین واکسنِ منطقه در فرآیند ثبت جهانی قرار گرفته است.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) لیست جدیدی از وضعیت بررسی واکسن‌های کرونای تولیدشده درجهان توسط متخصصان این سازمان را منتشر کرده که در آن نخستین واکسن ایرانی کرونا نیز حضور دارد.

این گزارش می‌افزاید: در جدول منتشر شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، واکسن برکت اولین جلسه رسمی اخذ تأییدیه را باحضور تولیدکنندگان و متخصصان بخش‌های مختلف این واکسن و کارشناسان WHO پشت‌سر گذاشته و فرآیند کسب مجوز رسمی ازاین سازمان را آغاز کرده است.

گفتنی است واکسن کوو ایران برکت، اولین واکسن در کشور و در منطقه است که به این مرحله رسیده و در فرایند ثبت جهانی قرار گرفته است.

مدیرعامل کارخانه شفافارمد تولیدکننده واکسن برکت درهمین زمینه میگوید: ابتدای بهمن ماه امسال اولین جلسه رسمی گروه دارویی برکت با سازمان جهانی بهداشت در ارتباطی ویدئوکنفرانسی و به مدت 3 ساعت برگزار شد ومدیران و محققان واکسن کوو ایران برکت ضمن ارائه مستندات تکمیلی به پرسش‌های کارشناسان سازمان جهانی بهداشت پاسخ دادند.

وی می‌افزاید: ما برای اخذ مجوز سازمان جهانی بهداشت از ماه‌ها‌ قبل اقدامات لازم را آغاز کردیم و با تیمی متشکل از بیش از 10 متخصص، مدارک بسیار زیادی را مطابق با استانداردهای مورد تأیید سازمان جهانی بهداشت به این سازمان ارسال کردیم که پس از تأیید مستندات اولیه ارائه شده از سوی ما این جلسه نخستین جلسه رسمی با موضوع اخذ مجوز WHO و درواقع آغاز فرایند ثبت جهانی واکسن برکت بود.

وی درباره اهمیت اخذ مجوز اضطراری سازمان جهانی بهداشت هم میگوید: وقتی سازمان جهانی بهداشت یک واکسن را مورد تأیید قرار می‌دهد بدین معناست که این واکسن استانداردهای لازم را از جهت ایمنی و اثربخشی کسب کرده ،همچنین امکان صادرات واکسن و انجام سفرهای بین‌المللی برای دریافت‌کنندگان این واکسن تسهیل خواهد شد‌. علاوه بر آن، در صورت صدور مجوز می‌توان این واکسن را به ساز و کار کوواکس هم تحویل داد.

دسته بندی نشده
درباره مدیریت سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1 × چهار =