Blog

19 خرداد, 1399

سردرگمی خیریه ها به خاطر ناهماهنگی سازمان امور مالیاتی و وزارت رفاه


سازمان امور مالیاتی در حالی شرایط جدید مالیاتی موسسات خیریه را اعلام کرده است که سامانه ثبت موسسات خیریه در وزارت رفاه اساسا ایجاد نشده است. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، سازمان امور مالیاتی در تاریخ 16 خرداد ماه امسال طی اطلاعیه ای اعلام کرد که مؤسسات خیریه و عام المنفعه چنانچه اطلاعات افراد تحت حمایت را در سامانه وزارت رفاه درج نکنند، مشمول مالیات بر درآمد می شوند.
در این اطلاعیه همچنین تأکید شده بود که در اجرای بند 1 تبصره 17 ماده واحده قانون بودجه سال 1399 کل کشور، آن بخش از هزینه های مؤسسات خیریه خصوصی که به اشخاص پرداخت می شود، صرفاً در صورت ثبت در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به تفکیک کد ملی فرد دریافت کننده حمایت، از معافیت های مالیاتی برخوردار می شوند.
پس از انتشار این اطلاعیه، بسیاری از موسسات خیریه تلاش بسیاری برای پیدا کردن این سامانه و ثبت اطلاعات خود انجام دادند اما تمام این تلاش ها بی فایده بود. در همین زمینه یکی از مدیران موسسه خیریه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی اعلام کرده است در صورتی که مؤسسات خیریه مشخصات دریافت کنندگان حمایت را در سامانه وزارت رفاه درج نکنند، مشمول مالیات بردرآمد می شوند این در حالی است که هیچ سامانه و سایتی از سوی وزارت رفاه یا سازمان امور مالیاتی اعلام نشده و موسسات خیریه دچار سردرگمی شده اند.

دسته بندی نشده
درباره مدیریت سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 × 2 =