Blog

18 دی, 1398

شهرداری می تواند متولی ساخت همراه سرای بیماران باشد

عضو یکی از موسسات خیریه کشور با اشاره به اینکه امروز کسی متولی ساخت همراه سرای بیماران نیست گفت: شهرداری می تواند متولی این امر باشد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس یاسر هاشمی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه های منطقه ۲ شهرداری تهران گفت: یکی از هفده پروژه ای که امروز در منطقه ۲ افتتاح شد پروژه همراه سرای بیماران بوده است.
وی ادامه داد: به نظر ما در بحث خدمات وابسته به موضوع سلامت کشور موضوع همراه سراها مورد غفلت واقع شده است و به طور کلی بیماران غیربومی هر شهر برای حضور در تهران مشکلاتی دارند.
عضو یکی از موسسات خیریه کشور افزود: فرض کنید تهران پایتخت نبود و قرار بود شما برای درمان به یکی از بیمارستانهای شیراز بروید و آنجا مجبور بودید چند روزی هم بمانید حالا تصور کنید که برای آن چند روز قرار است در کجا اسکان داشته باشید آن هم با چه هزینه ای.
هاشمی گفت: امروز تعداد زیادی از هموطنان به تهران می آیند برای درمان عزیزانشان و این در حالی است که متأسفانه همراهان بیمار توانایی پرداخت هزینه های اقامت خود در تهران را ندارند.
وی افزود: از این رو تصمیم گرفتیم تا به ساخت همراه سراها برای همراهان بیماران اقدام کنیم و امروز شاهد افتتاح یکی از این همراه سراها در منطقه دو شهرداری تهران هستیم.
عضو یکی از موسسات خیریه کشور گفت: انتخاب منطقه دو برای ساخت همراه سرا از این جهت رخ داد که سه بیمارستان میلاد، بیمارستان حضرت رسول یکی دیگر از بیمارستانهای مهم در این منطقه حضور دارند.
وی افزود: برای همراهان بیمار تا امروز هزار بن استفاده از همراه سرا صادر شده است که حدود ۶۰۰ نفر از آن استفاده کرده اند که اگر به این آمار نگاه کنیم میبینیم که چه نقشی در کاهش آلام این همراهان بیماران ایفا شده است.
یاسر هاشمی گفت: متاسفانه امروز برای ساخت همراه سراها هیچ قانون مشخصی وجود .

دسته بندی نشده
درباره مدیریت سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پنج + 10 =