Blog

13 آذر, 1399

وام قرض الحسنه روستایی ۳۰ میلیون تومانی از هفته آینده پرداخت می شود

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از ایرنا ، محمد امید درباره پرداخت وام قرض الحسنه به کسب و کارهای کوچک روستایی گفت: امسال براساس تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه در اختیار روستاییان قرار می‌گیرد. در حال حاضر سقف تسهیلات قرض الحسنه ۱۰ میلیون تومان بوده است اما با مصوبه اخیرا شورای پول و اعتبار این سقف به ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: این تسهیلات در قالب کارگشایی و رفع مشکلات روستاییان و همچنین اشتغال‌ها و کسب و کارهای کوچک تعلق می‌گیرد. این اعتبارات تخصیص پیدا کرده و به استان ها ابلاغ شده است که از طریق ۵ بانک کشاورزی، ملی، صادرات، ملت و رفاه از هفته آینده پرداخت می شود.

امید گفت: این تسهیلات برای سال اول است که تخصیص پیدا کرده است اگر بدرستی بتوانیم این اعتبارات را راهبری کنیم انتظار داریم که در سال های آینده هم این اعتبارات افزایش پیدا کند و در اختیار روستاییان قرار بگیرد.

وی ادامه داد: این وام های قرض الحسنه روستایی صرفا به روستاییان پرداخت می شود. افرادی که نیازمند هستند ولی تحت نهادهای حمایتی نیستند. افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند از وام‌های کارگشایی می‌توانند استفاده کنند اما خیلی نیازمندان هستند تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند بنابراین این وام پیش بینی شده که در اختیار سایر افراد روستایی قرار بگیرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: ملاک تشخیص به دهیاری‌ها سپرده شده است که افراد را شناسایی کنند و بعد به فرمانداری‌ها معرفی شوند و از آن طریق به مدیران کل روستایی ما در استانداری‌ها معرفی ‌شوند و از آن جا به بانک‌های عامل معرفی می شوند.

وی افزود: بحث ضمانت آن ساده گرفته شده و حداکثر یک ضامن بیشتر پیش بینی نشده است تسهیلات به صورت قرض الحسنه است یعنی ۴ درصد است.

دسته بندی نشده
درباره مدیریت سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 5 × 5 =