درباره ما

تاریخچه با داشتن 500 نمایندگی، 200،000 نفر جمعیت حمایتی  و 300،000 نفر خیر حامی در سراسر کشور، بزرگترین خیریه غير دولتي آبشار عاطفه ها در ماه مبارک رمضان ۱۳۸۰ شمسی به شماره ثبت ۲۳۱۰ و شماره پروانه156887/83/8/1در راستای اعتلای سیره عملی امیر مومنان حضرت علی (ع) و با توجهات خاصه حضرت ولی عصر (عج) و با عنایت حضرت حق به پشتوانه ولی نعمتان حضرت ثامن الحجج على ابن موسی الرضا(ع) به همت چند نفر از نیکوکاران تأسیس گردیده است. این خیریه از همان ابتدای شروع فعالیت با طرح دیدگاه های تخصصی و بررسی های کارشناسی شده و نگرشی پژوهشی به مسائل اجتماعی و فرهنگی تلاش داشته تا زمینه را جهت خدمتگزاری هرچه بیشتر به محرومان جامعه فراهم آورد که الحمدالله تا کنون در این راستا موفقیت هایی چشمگیر داشته که از فعالیت در سطح استان به سطح ملی تغيير و گسترش یافته است.

تعداد شعب فعال در استان 40 شعبه می باشد.
شعب در سطح شهر اصفهان در زمینه های درمان ، جهیزیه ، ایتام و سادات ، امور عام نیازمندان ، لوازم تحریر و هزینه های تحصیلی ، سبدهای غذایی ، کمک هزینه ی مسکن و … مشغول فعالیت می باشند.
شعب شهرستان نیز عبارتند از : شهرستان های نجف¬آباد ، کاشان، سمیرم ، فریدونشهر ، شاهین شهر ، خوروبیابانک ، بویین و میاندشت ، فریدن ، وزوان ، شهرضا ، تیران، نایین ، آران وبیدگل ، خمینی شهر ، زرین شهر ، هرند ، مبارکه این خدمات جهت خانواده های نیازمند و بی سرپرست از جمله ایتام ، معلولین ، بیماران صعب العلاج ، از کار افتادگان ، زنان سرپرست خانوار ، سادات و خانواده های زندانیان جرایم غیر عمد و نیازمندان بد سرپرست و … در نظر گرفته می شود.

واحدهای خیریه آبشار عاطفه ها

خیریه آبشار عاطفه ها از چه واحدهایی تشکیل شده است ؟

 1. واحد مشارکت های مردمی

  واحد مشارکت های مردمی مهمترین جایگاه در امور خیریه که کلام وحی هم از آن یاد نموده است مشارکت های مردمی می باشد که نیکوکاران با پرداخت فطریه، کفاره، ردمظالم، خمس، زکات، صدقه واهدای نذورات مثل اطعام، عقيقه، قربانی، وقفیات سعی در کسب رضایت حق تعالی و ذخیره باقي الصالحات دارند که این واحد مأموریت جذب و جلب کمک های خیرین را در جهت حل مشکلات و گره گشایی محرومان عهده دار است.

 2. واحد مددکاری

  واحد مددکاری شناسایی مددجویان مستحق ( ایتام، سادات، زنان مطلقه و بی سرپرست و بدسرپرست، از کار افتادگان، خانواده های زندانیان و بیماران صعب العلاج…)، تحقيق و تشکیل پرونده، مشاوره در خصوص نیازمندی های خانواده، بررسی آسیب های خانواده ، تعيين نوع اولویت بمنظور ارائه خدمات و کار آفرینی، دستور مجوز حمایت و صدور دفترچه خدمات سنجش مهارت خانواده .

 3. واحد بهداشت و درمان

  واحد بهداشت و درمان یکی از معضلات مهم خانواده های مستضعف بیماری های صعب العلاج می باشد که با مشکلات بسیار زیاد درمانی مواجه هستند که در جهت تامین دارو و بستری یا عمل های جراحی سخت دست و پنجه نرم می کنند لذا این واحد با رایزنی و عقد قرارداد با بیمارستان های دولتی ، خصوصی و درمانگاه ها و داروخانه و پزشکان نیکوکار وكليه شاخص های پزشکی تعامل نموده است تا بتواند از هزینه های بیماران بکاهد و تقبل هزینه نماید تا آرامش آنان را فراهم سازد. واحد پشتيباني تامین نیازهای غیر نقدی خانواده های تحت حمایت از قبیل سبد کالا(موادغذایی لوازم خانگی، لوازم التحریر، پوشاک و توزیع نذورات مردمی، ثبت کالاهای اهدائی، ثبت نیازهای امور خیریه را عهده دار است. واحد حسابداری مسئولیت امانت داری اموال بیت المال مسلمین را عهده دار است که برابر نذر و نیت خیرین اقدام به پرداخت وجوه در تامین مستمری خانواده های تحت حمایت می کند. با صدور قبض و رسید و ثبت وجوهات در دفاتر مالی برابر احکام شرع عمل می نماید.

 4. واحد روابط عمومی و فرهنگی

  این واحد در خصوص امور فرهنگی خیریه بمنظور ارتقاء سطح فرهنگ خانواد تلاش می نماید که در راستای برنامه ریزی و استفاده از اساتید حوزه و دانشگاه و اطلاع رسانی به سطح جامعه با شیوه های مدرن در ابعاد گوناگون تلاش می نماید و همچنین سنجش افکار عمومی نسبت به امور خیریه و ارزیابی توانمندی ها را به عهده دارد.

 5. واحد آموزش

  بمنظور ارتقاء سطح مذهبی، علمی، فن آوری، توانمند سازی، ورزشی و کسب مهارت در جهت نیل به اهداف ترسیم شده از قبیل احکام، قرآن، اخلاق، اصول اعتقادی، امام شناسی، تحکیم خانواده، مشاوره، رشته های ورزشی، مهارت های شغلی، امور تحصیلی، شناسایی استعدادهای درخشان فعالیت می نماید. این واحد هم چنین آموزش پرسنل شعبات شهرستان های اصفهان را نیز عهده دار است.

 6. واحد قرض الحسنه

  واحد قرض الحسنه اساسا اکثریت خانواده ها برای سرمایه شغل یا ساخت مسکن و یا ازدواج فرزندان که سه عامل اصلی نیازمندان است مراجعه و درخواست وام قرض الحسنه می نمایند این واحد با رایزنی از سوی خیرین و نیکوکاران که تمایل بر واگذاری وام قرض الحسنه دارند اقدام به تامین این وام نموده تا بصورت کاملا اسلامی برابر آیات وحی الهی از کار بندگان خدا گره گشایی شود.

 7. واحد جهیزیه

  عمده ترین مشکل در سطح خانواده های پر جمعیت ازدواج جوانان است که به دلیل عدم امکانات مالی توان تامین جهیزیه را ندارد که این معضل باعث شده است که سن ازدواج افزایش یابد این واحد با شناسائی خیرین توانمند در جهت رفع نیاز جوانان اقدام به تامین جهیزیه و برگزاری مراسم جشن ازدواج بمنظور تحکیم بنیان خانواده فعالیت می نماید.

کمی تامل ، با هم بخوانیم

و این وعده ی خداست : نعناع را هر چه بچینی جایش سبز می شود کم که نمی شود هیچ، زیادهم می شود. بخشش و کرم مثل نعناع چینی است، نترس جایش جایگزین می شود، پر می شود. انفقتم من شيء فهويخلفه و هو خير الرازقين هرچه در راه رضای حق انفاق کنید به شما عوض می بخشد و او بهترین روزی دهنده است. (سبا/۳۹)

مدیریت محترم خیریه آبشار عاطفه های استان اصفهان

سرکار خانم شیرانی ناژوانی
4000پرسنل خدمتگذار
14000تحت پوشش
500شعبه فعال
33000خیران حامی
نقاط عطف

تاریخچه و سوابق خیریه

شمسی 1398

راه اندازی شعبه جهیزیه در استان اصفهان

شمسی 1397

راه اندازی دفتر امور شعب منطقه 2 خیریه غير دولتي آبشار عاطفه ها در استان اصفهان

شمسی 1397

راه اندازی شعبه خمینی شهر در شهرستان خمینی شهر

شمسی 1397

راه اندازی شعبه مبارکه در شهرستان مبارکه

شمسی 1397

راه اندازی شعبه زرین شهر در شهرستان زرین شهر

شمسی 1396

راه اندازی شعبه ایتام در استان اصفهان

شمسی 1396

راه اندازی شعبه شهرضا در شهرستان شهرضا

شمسی 1396

راه اندازی شعبه نائین در شهرستان نائین

شمسی 1396

راه اندازی شعبه آران  بیدگل در شهرستان آران و بید گل

شمسی 1395

راه اندازی شعبه نجف آباد در شهرستان نجف آباد

شمسی 1395

راه اندازی شعبه وزوان در شهرستان وزوان

شمسی 1395

راه اندازی شعبه فریدونشهر در شهرستان فریدونشهر

شمسی 1395

راه اندازی شعبه شاهین شهر در شهرستان شاهین شهر

شمسی 1395

راه اندازی شعبه بوئین و میاندشت در شهرستان بوئین و میاندشت

شمسی 1395

راه اندازی شعبه خور و بیابانک در شهرستان خور و بیابانک

شمسی 1395

راه اندازی شعبه فریدن در شهرستان فریدن

شمسی 1395

راه اندازی شعبه سفید شهر در شهرستان سفیدشهر

شمسی 1394

راه اندازی شعبه سمیرم در شهرستان سمیرم

شمسی 1392

راه اندازی شعبه عام در استان اصفهان

شمسی 1390

راه اندازی شعبه فین کاشان در شهرستان کاشان

شمسی 1390

راه اندازی شعبه در مان در استان اصفهان

شمسی 1389

راه اندازی شعبه جهیزیه کاشان در شهرستان کاشان

شمسی 1389

راه اندازی شعبه جهیزیه کاشان در شهرستان کاشان

نظر مراجع تقلید راجع به خیریه آبشار عاطفه ها

بررسی نظر مراجع عظام تقلید